Порядок блокування податкових накладних по-новому

Кабмін постановою від 21.02.2018 р. № 117  затвердив порядки з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — постанова № 117). Постанову № 117 було розміщено на «Урядовому порталі» 3 березня поточного року, а чинності вона набере через 15 днів з дня опублікування.

  • По-перше, постанова  № 117 врегульовує питання реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, реєстрацію яких було зупинено до 01.12.2017 р.  Так, платники мають право протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій податковій накладній / розрахунку коригування, подати пояснення і копії документів до них  на розгляд комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

  • По-друге, критерії блокування має затвердити ДФСУ за погодженням з Мінфіном. Поки що цього не зроблено.

  • По-третє, протягом місяця з набрання чинності постанови № 117, Реєстр зупинених податкових накладних / розрахунків коригування  функціонуватиме  в тестовому режимі. 

Слідкуйте за новинами щодо блокування податкових накладних / розрахунків коригування  на сайті щотижневика «Бухгалтерія» та за публікаціями з питань практичного застосування вищезгаданих порядків на сторінках щотижневика «Бухгалтерія».

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-zatverdzhennya-poryadkiv-z-pitan-75